Aït Ouazik (ايت وعزيق) jest niewielką wioską położona w pustynnej oazie i ze wszech stron otoczoną górami. Aby tam dotrzeć powinniśmy najpierw dojechać do miasteczka Tazzarine w dolinie Wadi Drâa, skąd po przejechaniu kilkunastu kilometrów w stronę miasta Zagora, skręcić wgłąb pustyni baaaardzo lokalną drogą. Już samo dotarcie na miejsce dostarcza niebywałych emocji, przed nami ostatnich turystów widziano tutaj kilka miesięcy wcześniej!
Pobliskie petroglify znajdujące się na wzgórzu ponad wioską datuję się nawet na 5,000-6,000 lat przed Chrystusem. W okresie neolitu w tutejszym krajobrazie wciąż dominowały stepy i sawanna. Ryty przedstawiają najczęściej sceny polowań, postaci zwierząt, ale także geometryczne figury. Pośród nich znajdziemy słonie, żyrafy, nosorożce, strusie, bawoły i antylopy, które bywały najczęstszym obiektem polowań. Niektóre sceny zdają się wskazywać w jaki sposób były one przeprowadzane, a mianowicie: z użyciem pułapek. Przedstawione figury geometryczne to spirale, koncentryczne łuki i okręgi.
W centralnym miejscu kompleksu, pośród naskalnych rysunków leży grupa 4 kurhanów. Lokalny przewodnik informuje, że pochówki liczą sobie około 4,000 lat. Na jednym z grobowców ustawiony został pionowy kamień (megalit), charakterystyczny punkt orientacyjny dla odnalezienia tego miejsca.
W wiosce odwiedzić ,możemy ruiny Kasby Aït Ouazik. Kasba to często spotykana w Północnej Afryce konstrukcja obronna, czasem forteca, czasem tylko zespół ufortyfikowanych budynków, górujących nad miastem. W obszarze obwarowań mieścił się pałac władcy, magazyny, w których gromadzono zapasy na wypadek oblężenia oraz koszary dla załogi. Nazwa ta określa również ciasno zabudowaną dzielnicę przylegajacą do wzgórza, na którym usytuowano umocnienia.